Dla dzieci

Przygotuj urodzinowy podwieczorek!

Oto kilka pomysłów i porad, które sprawią, że dzień urodzin Twojego dziecka upłynie radośnie i w dobrym nastroju – aby wszyscy go wspominali jeszcze bardzo długo (lub przynajmniej do następnych urodzin).

 

Wskazówki organizacyjne

30 dni przed przyjęciem: Wyznacz datę, ustal motyw przewodni przyjęcia oraz przygotuj listę gości (najlepiej zaprosić nie więcej niż 10 dzieci).

 

20 dni przed przyjęciem: Roześlij zaproszenia. W zaproszeniu zaleca się podać datę, godzinę, adres, mapkę dojazdu (jeśli uważasz, że jest potrzebna), numer telefonu lub adres e-mail, motyw przewodni przyjęcia (jeśli taki przewidziano) oraz termin potwierdzenia uczestnictwa.

 

10 dni przed przyjęciem: Jeśli planujesz przygotować autorskie dekoracje, zacznij pracę nad nimi z kilkudniowym wyprzedzeniem. Warto również pomyśleć o atrakcjach przewidzianych na przyjęciu (prace plastyczne, konkursy, gry narracyjne itp.).

 

Kilka dni przed przyjęciem: Kup składniki do przekąsek na podwieczorek. Pamiętaj koniecznie o świeczkach na ciasto!

 

1 dzień przed przyjęcia: Wielki dzień tuż-tuż! Możesz przygotować urodzinowe tiramisu.

Niebanalne przepisy na pyszne dania znajdziesz w zakładce „Przepisy”. Przygotuj i ozdób pokój, w którym odbędzie się przyjęcie. Zabezpiecz przestrzeń i schowaj wszystkie przedmioty, które mogą się stłuc lub uszkodzić. Jeżeli przyjęcie ma być na świeżym powietrzu, warto zaplanować dodatkowe miejsce w domu na wypadek zmiany pogody.

 

 I w końcu: przyjęcie!

Po przywitaniu dzieci zacznij od gry, w której wszyscy będą mogli się poznać (np. ustaw dzieci w kółku i poproś, by pierwsze powiedziało swoje imię oraz słowo, które się z nim rymuje – np. „Natalia konwalia”; kolejne dziecko ma powtórzyć imię poprzedniego z rymem, a następnie przedstawić siebie w ten sam sposób, i tak dalej).

Teraz przyszła pora na przewidziane rozrywki, a później na wspaniałe urodzinowe tiramisu!

Dzieciom można również dać nieco czasu wolnego, by mogły same zorganizować sobie zabawę.

Przede wszystkim należy też samemu cieszyć się przyjęciem wydanym na cześć własnego dziecka.

 

 

Wykorzystano